New York Islanders porazili Philadelphii Flyers 4:3 a zajistili si místo v play-off

Bylo to další napínavé zúčtování na ledě! V pondělním utkání základní části NHL New York Islanders těsně porazili Philadelphii Flyers 4:3 po prodloužení, čímž snížili rozdíl mezi oběma týmy na 4 body a přidali významnou váhu na jejich cestě play off.

V základní části sváděly oba týmy souboj útoku a obrany. V první třetině vedli Islanders nad Flyers 2:1. Přestože Noah Cates skóroval za Flyers pouhých 5 minut hry, čímž je brzo vedl, Flyers si v následujících 15 minutách nenašli vhodné příležitosti k proražení obranou Islanders, zatímco Anders Lee a Bo Horvat vstřelili gól. pro Islanders.

Když zápas vstoupil do druhé třetiny, Travis Sanheim z Flyers vyrovnal skóre pouhých 43 sekund před třetinou, ale Matt Martin obnovil vedení Islanders na 17:54. Když se zápas chýlil ke konci, Flyers riskovali a vyslali svého šestého útočníka, a nakonec, když do konce zbývalo pouhých 10 sekund, Frost skóroval, aby vyrovnal stav zápasu na 3:3, čímž oba týmy donutil do prodloužení, aby se rozhodlo. konečný výsledek.

V prodloužení zůstal stav nerozhodný 3:3. V patové situaci se Nelson v hokejové dresy nhl Islanders číslo 29 chopil příležitosti a vstřelil vítězný gól pouhou 1 minutu a 25 sekund v prodloužení, čímž pomohl týmu zajistit dva cenné body. Pro Nelsona to byl 30. gól v sezóně, čímž vyrovnal týmový rekord svého spoluhráče Horvata.

Z detailů hry je patrné, že oba týmy nasadily značné taktické úsilí. Islanders spoléhali na pevnou obranu a účinné protiútoky, zatímco Flyers při vytváření hrozeb spoléhali na ostrou ofenzívu a rychlé brejky. Když se podíváme na herní data, defenzivní výkon Islanders skutečně předčil výkon Flyers. Islanders měli 23 střel na branku ve srovnání s 32 střelami Flyers na branku. Procento střelby Islanders však bylo 17,39 %, zatímco u Flyers jen 18,75 %. To naznačuje, že Islanders měli vyšší ofenzivní efektivitu, dokázali si vytvořit více brankových příležitostí s menším počtem střel na branku.

Vzhledem k tomu, že zbývá stále méně zápasů základní části, boj o místa v play off ve Východní konferenci je stále intenzivnější. Oba týmy se v příštích dvou týdnech znovu střetnou a my netrpělivě čekáme, kdo se bude smát naposled.