Seattle Sea Monsters porazili Colorado Avalanche 3:2

Ve středu odehráli hokejisté Seattle Sea Monsters v pátém utkání prvního kola těsný zápas proti Colorado Avalanche. Seattle Sea Monsters nakonec díky skvělému výkonu zvítězili 3:2 a v sérii hrané na čtyři vítězství se tak ujali vedení se třemi výhrami ze sedmi možných. Další utkání, šestý zápas, se odehraje tento pátek

V tomto utkání Seattle Sea Monsters využili svých předností a velmi dobře si udrželi psychiku. První čtvrtina začala silnou ofenzivou obou týmů a v jednu chvíli byl stav utkání vyrovnaný. Když se hra přesunula do druhé čtvrtiny, Morgan Geekie v čase 6:35 zlomil nerozhodný stav gólem. MacKinnonová pak v čase 7:55 vyrovnala a nedala hostům šanci dostat se do vedení. Kartye a jeho spoluhráči pak po kombinaci vstřelili další branku na 2:1.

V průběhu třetí třetiny se do dobré pozice dostal Yanni Gourde, který dokázal využít situace a v čase 1:40 vstřelil gól a opět navýšil vedení. hokejový dres Colorado Avalanche už cítilo tlak, a když pokračovalo v útočení, přidal Evan Rodrigues v čase 16:23 další gól na 3:2 a do konce zápasu už si ani jeden z týmů nevytvořil šanci skórovat.

Oba týmy hrály po celý zápas velmi dobře, a přestože obhájci titulu Colorado Avalanche tento zápas prohráli, z jejich ducha, který se nevzdává, se můžeme poučit a doufejme, že v dalších zápasech předvedou ještě lepší výkony. Do té doby jsme rádi za vítězství týmu Seattle Sea Monsters.