Bedard zazářil jako klíčový muž, Chicago Blackhawks 3:2 Ottawa Senators

Po osmizápasové sérii porážek se Chicago Blackhawks konečně dočkalo dlouho očekávané domácí výhry. Svou sérii ukončili vítězstvím 3:2 nad Ottawou Senators.

Gólem a asistencí se na výhře podílel nováček Connor Bedard. V posledních dvou zápasech si připsal tři body (jeden gól a dvě asistence) od 5. ledna, kdy vynechal 14 utkání kvůli zlomené čelisti.

“Je to skvělý pocit,” řekl Bedard, který stále obléká chicago blackhawks dres, v rozhovoru, “obzvlášť když hrajeme několik zápasů doma a cítíme energii fanoušků, je to skvělá věc. Je to skvělý pocit vyhrát, a to už je pro mě dlouhá doba. Když jsem ještě hrál na hřišti, tým utrpěl pět porážek v řadě a ten pocit bezmoci při sledování zápasu byl těžký. Takže tohle vítězství pro nás všechny hodně znamená.”

Brankář Petr Mrázek předvedl v dresu Blackhawks 40 parádních zákroků, vítězný gól vstřelil v čase 1:52 Jason Dickinson a Filip Kulašev si připsal dvě asistence. Blackhawks také pokračovali v dominanci nad Senators, když vyhráli posledních 11 zápasů.

Za Senators si gól a asistenci připsal Tim Stutzler, tým však stále drží sérii dvou porážek. Brankář Jonas Coppisolo si připsal 19 zákroků.

Nick Fogno poslal Blackhawks do vedení 1:0 v čase 13:29 první třetiny. V čase 15:57 pak vyrovnal Stutzler. Senátoři se ujali vedení 2:1 v čase 8:13 druhé třetiny gólem Jacoba Chychruna v přesilové hře. V čase 10:54 vyrovnal Bedard.

V čase 12:24 třetí třetiny se zdálo, že Bedard opět pošle Blackhawks do vedení, ale Senátorům se podařilo napadnout gól z ofsajdu a branka byla zrušena. Dickinson nakonec využil možnost přidat gól poté, co byla jeho střela zblokována, a uzavřel tak skóre zápasu.

Výhra byla pro Blackhawks důležitá, nejenže ukončila sérii osmi porážek, ale také nadále posilovala sebevědomí mladého hráče Bedarda hokejové dresy nhl levně. Těšíme se na lepší výkony Blackhawks v nadcházejících zápasech!