Kraken se díky hattricku Eberleho vrátili do hry a porazili Blue Jackets 4:2

Hokejisté Seattlu Kraken, kteří v závěru utkání se St. Louis Blues utrpěli kolaps, se v neděli večer v Climate Pledge Areně dočkali rozhodujícího vítězství 4:2 nad Columbusem Blue Jackets. Jordan Eberle se blýskl hattrickem a asistencí a ukázal se jako katalyzátor ofenzivy, který Kraken potřebovali poté, co v pátek promarnili dvougólový náskok.

Eberle v Seattle Kraken Dresy otevřel skóre zápasu v první třetině, když využil náhodného odrazu střely Olivera Bjorkstranda. Krátce nato Jared McCann zakončil brejk 2 na 1, který založil Eberle, a zdvojnásobil vedení. Těsně před koncem třetiny Eberle znovu udeřil, když se k němu odrazila McCannova střela a vstřelil svůj druhý gól v přesilové hře.

Zdálo se, že Kraken směřuje ke snadnému vítězství, ale dvojice gólů ve třetí třetině, které vstřelil v hokejové dresy nhl s modrou bundou Jegor Činakov, dala Blue Jackets naději. Činakov předvedl exhibici střeleckých a bruslařských schopností, když nejprve překonal Joeyho Daccorda střelou zápěstím z vrcholu kruhu a poté využil volného puku v brankovišti a snížil na rozdíl jediného gólu.

Naděje Columbusu na návrat však byly zmařeny, když Brandon Tanev po několika vteřinách proklouzl prázdnou brankou Daniila Tarasova. Ačkoli byl Jared McCann zklamaný, že nechal zápas dotáhnout, uznal, že je důležité zajistit si dva body: “Byli jsme zklamaní, že jsme v noci ztratili bod, ale vrátili jsme se a dnes jsme získali dva body, které byly rozhodující.”

Trenér Dave Hakstol McCannovi přitakal a zdůraznil potřebu konzistence po nedávné hře Krakenů nahoru a dolů: “Kdybychom udělali cokoli jiného, dnes večer bychom z této budovy neodcházeli s dobrým pocitem.”

Za Blue Jackets viděl Pascal Vincent i přes prohru na výkonu Činachova pozitiva: “Na začátku zápasu jsme toho moc nepředvedli, ale našli jsme způsob, jak se prosadit. Vytvořili jsme si přístup, že se nevzdáváme, a prostě jsme pokračovali dál.”

Vítězství udrželo Krakeny na dostřel od divoké karty v Západní konferenci, zatímco trápení Blue Jackets pokračuje a ti hledají svůj rytmus.