Islanders v těsném souboji porazili Maple Leafs, Engvall pečetil vítězný comeback

Hokejisté New Yorku Islanders v pondělí večer zvládli napínavý obrat proti Torontu Maple Leafs a ve Scotiabank Areně zvítězili 3:2. Zápas přinesl změny tempa, góly ze spojky i drama, a byl tak vzrušujícím utkáním pro fanoušky i analytiky.

Mathew Barzal v dres New Yorku Islanders otevřel skóre Islanders v první třetině po odražené střele Adama Pelecha, která se otřela o tyč. Kyle MacLean, který hrál svůj první zápas od minulé sezóny, kdy byl vyměněn zpět do Toronta, dodal zápasu další napětí, když krátce po vypršení trestu skóroval z brejku. Byl to jeho první gól v National Hockey League (NHL) a byl významný, protože jeho otec John MacLean je asistentem trenéra Islanders.

John Tavares se proti svému bývalému týmu prezentoval gólem a asistencí. Jeho gól v přesilové hře ve třetí třetině znamenal vyrovnání na 2:2 a připravil půdu pro dramatický závěr. Pozornost si však pro sebe ukradl Pierre Engvall, který vstřelil vedoucí gól něco málo přes dvě minuty před koncem základní hrací doby. Tento gól, jeho první po 20 zápasech, měl pro Engvalla zvláštní váhu, protože hrál svůj první zápas po výměně do Toronta.

Trenér Islanders Patrick Roy pochválil psychickou odolnost svého týmu a vyzdvihl jeho schopnost odrazit se od gólu Toronta v přesilovce a udržet si koncentraci na zajištění vítězství. Naopak trenér Toronta Sheldon Keefe vyjádřil frustraci z chyb v obraně, které Islanders darovaly klíčové příležitosti ke skórování. Zdůraznil levné NHL dresy, že je důležité využívat gólové šance a vyvarovat se chyb, zejména proti tak silnému soupeři, jakým Islanders jsou.