Ovečkin dělá z překonání Gretzkého rekordu nový cíl

Podle statistik NHL Ovečkinových 0,61 gólu na zápas v této sezóně odpovídá jeho průměru za posledních 10 sezón. Pokud to bude pokračovat, bude potřebovat 153 zápasů základní části, aby dosáhl 895 gólů, což ho postaví na cestu před Gretzkého v polovině sezóny 2024-25.

Přestože byl Ovečkin během svých 18 sezón NHL pozoruhodně konzistentní a vytrvalý, když odehrál 1 310 z možných 1 357 zápasů Washingtonu v základní části, je mu 37 let. Otec Time ho nakonec dohoní jako nikoho jiného.

Přestože útočník dres Washington Capitals vstřelil svůj 801. a 802. gól v NHL při páteční výhře 4:1 nad Winnipeg Jets, čímž vyrovnal a přihrál Go Dee Howea, je to konec jednoho historického turné, ale také začátek dalšího. Gretzky se stává rekordmanem NHL s 894 góly Zpráva oficiálně získala pozornost.

Gretzky drží rekord od chvíle, kdy 23. března 1994 vstřelil svůj 802. gól proti brankáři Vancouveru Canucks Kirku McClainovi, když byl ještě členem Los Angeles Kings. Během následujících pěti sezón za Kings, St. Louis Blues a Rangers nastřílel 92 gólů navíc, než v roce 1999 odešel do důchodu.

Myslíte si tedy, že je možné, aby Ovečkin Gretzkého předběhl? Vítejte v komentáři níže, naše webové stránky poskytují přizpůsobené hokejový dres , až Ovečkin bude příště hrát, pokud ho podpoříte, můžete nosit přizpůsobené dresy NHL, fandit mu, fandit mu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *