Quentin Batefield hattrick pomáhá Kings porazit Flames 5-3

Los Angeles Kings nedávno porazili Calgary Flames 5:3 v Crypto.com Areně. Quentin Batefield v Los Angeles Kings dresy se stal hrdinou utkání, když dvěma góly přispěl k vítězství, Drew Doughty a Anze Kopitar si připsali dvě asistence a Cal Petersen v brance Kings byl vynikající, když si připsal 29 zákroků.

Blake Coleman byl mezitím světlým bodem Flames, vstřelil připsaný gól a jeden z mála gólů v krátkém oslabení. Flames v tomto utkání nedokázali zvítězit, přestože předtím vyhráli třikrát v řadě a v posledních pěti zápasech měli bilanci 3-0-2. Jacob Markstrom mezitím v brance Flames skončil s 29 zákroky.

První gól Los Angeles Kings vstřelil v čase 1:01 Quentin Batefield, který skvěle zakončil rychlou střelu od modré čáry. Krátce poté však Rasmus Andersson střelou z pravé strany od mantinelu vyrovnal na 1:1 a Pierre-Luc Dubois vrátil Los Angeles vedení hned po skončení výhody přesilové hry, když dostal přihrávku od Jordana Staala a tečoval ji do zadního mantinelu. Byl to první gól Pierra-Luca Duboise ve 13 zápasech od 18. listopadu proti St. Louis Bruins.

Blake Coleman vyrovnal na 2:2 v čase 4:01 druhé třetiny, když se prosadil v neutrální zóně a zakončil akci 2 na 1 s Jegorem Šarangovičem v jednom z mála krátkých útoků. Králové poté vyrovnali na 3:2 a opět se ujali vedení, v čase 9:57 zakončil nájezd na pravé křídlo Trevor Moore a vstřelil čtvrtý gól Kings.
Flames využili v čase 7:18 třetí třetiny přesilovou hru a znovu vyrovnali na 4:3. V poslední minutě utkání však Quentin Batefield zakončil zápas gólem do prázdné branky a upravil na konečných 5:3.

Tento zápas byl jedním z nejlepších výkonů, které Kings v posledních zápasech předvedli. Hráli dobře v ofenzivě a Batefield svým hattrickem ukázal, co v něm je. Králové budou v následujících zápasech nadále tvrdě pracovat na dalších vítězstvích. Fanoušci, kteří milují zápasy nhl athletics, nezapomeňte nosit levné NHL dresy svého idolu a povzbuzovat ho v dalších zápasech!